אודות

החבר

זה יום מיוחד בשבילי, אני מסיים היום שנה ראשונה של כתיבה והפצת עלון של פרשת השבוע וכרגע אני מרכז את כל הדפים שכתבתי וכורך אותם, אני לא יודע אם ב"ה יצא ספר , אבל אני כורך את הדפים לבני משפחתי ונותן כרגע את המבוא לספר.

קוראים לי ברי עוז ואני בן 35 הקב"ה זיכה אותי לחזור בתשובה לפני 9 שנים, לא גדלתי בבית של שומרי תורה ומצוות ולאורך החיים ובמיוחד בשירות הצבאי בלבנון זכיתי לראות ניסים מבורא עולם, לאחר כל ההשגחה הפרטית הזאת התחלתי להבין שיש בורא לעולם והתחלתי להתקרב ליהדות ולשמור תורה ומצוות.

בשבוע אחד ניצלתי 3 פעמים ממוות בטוח מה שגרם לי לשאול האם יש בורא לעולם? ואכן זכיתי שבורא עולם יזכה אותי ללכת בדרכיו, שירתי ביחידה מובחרת ברצועת הביטחון בלבנון בשנים בהם צהל עדיין שלט בדרום לבנון היתי אמור להיכנס בשיירה ללבנון , השירה בוטלה ונאלצתי לישון במלון צפון בקריית שמונה ישנתי עם עוד חייל בחדר בחור דתי שבבוקר לאחר שהוא התפלל הוא הציע לי להניח תפילין , ואני שנים רבות מאז הבר מצווה לא הנחתי תפילין , הסכמתי בתנאי אחד שהוא יקפל את התפילין בחזרה (מרוב שלא זכרתי איך מקפלים).

וכדי לנהל שיגרה מבצעית אחת לפרק זמן הינו מכניסים שיירות של אספקה תחמושת ומזון למוצב שלנו מהארץ, לאחר בדיקת ציר התנועה ממטענים השיירה הייתה נכנסת.

באותו יום שטוף שמש שהשמים היו נקיים מעננים לאחר הכנסת השיירה הותקפנו במארב ע"י כוחות החזבאללה, הם הסתתרו היטב במרחק רב מאיתנו וירו לעברנו טילי נ"ט רבים,  פשוט לא היה לנו מה לעשות הינו נתונים תחת התקפה קשה ולא יכולנו לעשות דבר כלי הנשק שלנו לא היו יעלים כנגד המרחק  של האויב וגם המסוקים שהוזנקו לעזור לנו לא יכלו להפסיק את הירי לעברנו, דבר שמנע מכוח החילוץ עם הרופא להגיע אלינו כדי לטפל בפצועים ולחלץ אותנו.

פשוט לא ידעתי מה לעשות הרגשתי חסר אונים ולא משנה מה  הרמה הצבאית שהשגתי  בקורסים השונים בצה"ל  היא לא עזרה כדי לחלץ אותנו מהשטח, ואז הפשוט הרמתי את הראש למעלה והסתכלתי לשמיים ואמרתי "בבקשה שזה יפסיק כבר ", כמה רגעים לאחר מכאן הירי נפסק וכוח החילוץ הגיע אלינו וחילץ אותנו לארץ, מעולם לא התפללתי ולא ידעתי לאן לפנות וברגעים של משבר. וברגע כזה העיניים היו נשואות לריבונו של עולם , ברוך השם היום אני כבר מתפלל 3 תפילות ביום ויודע מה היא כוחה של תפילה במיוחד שהיא באה מהלב ובשפה פשוטה , כי התפילה הכי גדולה שיש זו תפילה שבאה ממעמקי הלב. " קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראהו באמת" (תהלים ,קמה).

ועוד באותו שבוע יצאנו לפעילות מבצעית נוספת בה חיכה לנו במארב ששכבנו בו שרשרת של מטענים שלא התפוצצה, לאחר כל הניסים הללו לא היית יכול להיות אדיש להשגחה הפרטית שבורא עולם שמר עלינו, והבנתי שלמעשה הנחת התפילין באותו שבוע שמרה עלי לאחר השירות הצבאי התחלתי לשמור תורה ומצוות הדבר לא היה קל ופשוט לאדם כמוני , אבל היום אני יודע שאין דרך חיים אחרת. בתחילת הלימוד של כל בעל תשובה בהתחלה הוא לומד את פרשת השבוע והלכה ומשם מתקדמים הלאה. מידי שבוע היית לומד את הפרשה ומסכם אותה , בשנה האחרונה הפצתי את הפרשה במייל וגם הדפסתי והפצתי בבתי הכנסת. אנו נמצאים בתקופה מאד לחוצה  ולאנשים אין זמן בחיים, ישנם עלונים רבים של פרשת השבוע ומדרשים יפים אבל לא כולם מצליחים להספיק לקרוא וללמוד את הפרשה.

לכן אני מסכם את הפרשה בצורה קצרה וברורה שתתאים לכל רמה גם למי שאינו שומר תורה ומצוות וגם לאברך הלומד כל היום. חלק מהדברים ידועים וחלק הם חידוש לרבים והכול מסוגנן בסגנון הייחודי שלי במטרה ישירה להעביר את המסר שהפרשה רוצה ללמד אותנו בצורה קלה וברורה.

ברצוני להודות לרב דב רוטנברג מארגון לב לאחים שליוה אותו לאורך כל התהליך של החזרה בתשובה ועד היום מלווה אותי, עוזר ומייעץ ועושה עבודת קודש כנציג של הארגון החשוב לקרוב יהודים בארץ "לב לאחים" , ללא התמיכה שלו לא היתי מגיע להיום הזה.

ועוד ברצוני להודות לרב שי שמלמד אותי גמרא מידי ערב ולרב גד שעזר בהגהה.

חשבתי על שם לספר והדבר לא היה פשוט, ובחיים זוכים לפעמים לעזרה מכיוונים אחרים, בראש השנה האחרון דרשתי דברי תורה לראשונה בבית הכנסת "עץ-החיים" ביהוד, שליח הציבור אמר לפני תפלת ערבית של ראש השנה נשמע דברי תורה מפי "החבר" ברי עוז.

וזהו אני  פשוט חבר שלכם, אני לא רב ולא מתיימר להיות רב או מחפש כבוד לעצמי, אני עושה את השליחות שלי בעולם הזה ואני אומר (כותב) לכם את הדברים מכל הלב ואומר אותם ממש כמו "חבר" ויהי רצון שנזכה ב"ה לשנים רבות ולביאתו של משיח צדקנו במהרה.

שלכם "החבר" ברי עוז.